Kepek ve Saç Derisi Sorunlarına Etki

Kepek ve Saç Derisi Sorunlarına Etki

Kepek nasıl meydana gelir?
Tüm vücut yüzeyi devamlı olarak ölü hücrelerini atar. Cilt her 24 günde bir yüzeyini yeniler. Normal bir saç derisinde ölü cilt hücrelerinin atılma ve yenilerinin oluşma süreci normal ve orantılıdır. Kepek ise, kafa derisindeki bu ölü deri hücrelerinin anormal oranlarda kuruyarak atılması durumudur.

Bu durum kaşındırıcı, sıkıntı verici ve çoğunlukla dönemseldir. Yaz aylarında azalır, kış aylarında azar. Kepek problemi genellikle kafa derisinin kuruluğu olarak bilinmesine rağmen bu problemi yaşayanların çoğu yağlı deriye sahiptir.

Gözle görülen kepek, düzenli bir kullanım sonrası HC Complex ve kepeğe karşı etkili HC Şampuan ile kontrol altında alınabilmektedir.

Düzenli olarak haftada 2 gün HC Complex ve kepek oluşumunu önleyici özel aktif maddeler içeren HC Şampuan (Kepekli Saçlar İçin) kullanmanız durumunda:

  1. Saç derisinin yağ ve nem dengesi ayarlanır, kafa derisindeki ölü deri hücrelerin anormal oranlarda kuruyarak atılmasının önlenir.
  2. Şampuan içerisindeki kepek oluşumuna karşı etkin aktif bileşenler mevcut kepeğin giderilmesi sağlar, tekrar kepek oluşumunu engeller.
  3. Düzenli olarak kullanıldığı süre boyunca, gözle görülür kepek sorunu için yeterli tedavi sağlanabilir.

* Kepek problemi olan kişide saç derisi dışında kaş, şakak, alın gibi bölgelerde kızarıklıkla birlikte oluşan kepeğimsi döküntüler varsa, bu kişinin kepekten ayrı bir problemi olabileceğinden doktora başvurması doğru olur.