HC Doping Dökülme Karşıtı Bakım Serumu

HC Doping Dökülme Karşıtı Bakım Serumu
Ürün Kodu: 80081

HC Doping, saça ve saç köklerine doğrudan nüfuz eder, saçın daha iyi beslenerek canlanmasını sağlar, yeni saç oluşumunu tetikler. Dökülme, seyrelme ve zayıflama sorunu yaşayan her yaş aralığındaki kadın ve erkek için uygundur.

2 adet ve üzeri alımda 55 TL.

Saç Kayıplarına Karşı Onarıcı Etkin Formül

Saç dökülmesi ile mücadele bazen zorlu bir maratona dönüşebilir. Bu maratona HC Doping ile bir adım önde başlayın... Bitiş çizgisine geldiğinizde saçlarınızdaki değişimi ve ne kadar güçlendiğini hissedeceksiniz... Üstelik hergün sadece 2 dakikanızı ayırarak. HC Doping, saça ve saç köklerine doğrudan nüfuz eder, saçın daha iyi beslenerek canlanmasını sağlar, yeni saç oluşumunu tetikler. Dökülme, seyrelme ve zayıflama sorunu yaşayan her yaş aralığındaki kadın ve erkek için uygundur.

HC Doping'in formülünde, saçlarınızın ihtiyacı olan doğadaki yararlı bileşenler mevcuttur. Ayrıca bir başka ürün kullanmanızı gerektirmeyecek ölçüde zengin içeriği, saçınız için uygun oranlarda formülize edilmiştir. Birçok saç bakım ürünün aksine HC Doping oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Saçta kalıntı veya kötü koku bırakmaz. Uyguladıktan sonra durulamaya veya yıkamaya gerek yoktur.

PROCAPIL™

Procapil™, dökülme sebebi olan DHT'nin saç köküne vereceği zararı engellemek üzere geliştirilmiş, 3 farklı molekülden oluşan bir komplekstir. Karşılaştırmalı klinik ve deneysel testler Procapil™'in geçmişte saç için geliştirilmiş diğer bileşenlere oranla çok daha etkili olduğunu göstermektedir. Bu çalışmalar sonunda Procapil™ kullanıcılarında anagen fazındaki saç sayısı ciddi düzeyde artış göstermiştir. Saçta anagen fazındaki artış dökülmenin durduğunu gösteren en önemli kriterdir. Bununla birlikte ilk kullanım, 7. gün ve 14. gün değerlendirilerek yapılan in-vitro çalışmalar, Procapil™'in saç çıkış hızında artış sağladığı ve tüyleşmiş saçlardaki kalınlığı artırdığı sonucunu vermiştir. Procapil™'in saç kökünü oluşturan hücreler üzerinde yaşlanmayı geciktirici etkisi olduğu da bilinmektedir.

FOLICUSAN™

Follicusan™, sinyal molekülleri içeren süt bazlı bir bioaktiftir. Saç kökü ve saç derisi hücrelerini uyarır, saçın büyüme döngüsünü normalleştirir. Follicusan™ üzerinde yıllardır birçok klinik test yapılmıştır. Bu testlerde Follicusan™'ın, saç kökünde bulunan en önemli hücre tipi olan dermal papilla hücrelerini uyardığı, saç yoğunluğundaki azalmayı durdurduğu, saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olduğu, hücre canlılığının işaretçisi olan ATP miktarını koruduğu, saç folikülü de dahil olmak üzere tüm saç ve saç derisi hücrelerini kısa sürede canlandırdığı saptanmıştır.

HC PHYTO COMPLEX™ (BİTKİSEL EKSTRAKTLAR)

Doğanın saç sağlığına fayda sağladığı bilinen en önemli bileşenleri, bu özel kompleks sayesinde HC Şampuan'ın formülünde buluştu. HC Phyto Complex™ içeriğinde ginseng, papatya, avakado, yeşilçay, zeytin yaprağı, ıhlamur, kadife çiçeği, defne, ısırgan, kekik, biberiye, çörekotu, badem, buğday, ardıç, susam, dulavratotu, mekke gülü gibi birçok bitki özünün yer aldığı, HC tarafından geliştirilmiş %100 bitkisel ve patentli bir kombinasyondur.

VİTAMİN COMPLEX

Bu vitamin karışımı, saç güzelliği ve sağlığı açısından önem taşıyan A, E, F ve H (Biotin) vitaminlerini içerir. Klinik testler, vücudun doğal olarak üretemediği ve dışarıdan alınması gereken birçok vitaminin, saç derisine ve saça uygulanması halinde saç yapısı ve sağlığında önemli ölçüde gelişme yaşandığını göstermiştir.

HC Doping sadece 1-2 dakika içerisinde kolayca uygulanabilir. Saçta kalıntı ve kötü koku bırakmaz. Tatbik ettikten sonra yıkamaya veya durulamaya gerek yoktur. Günlük işlerinizi hiçbir şekilde aksatmaz.

Yeterli miktardaki HC Doping'i saç derisine temas edecek ve deriyi ıslatacak biçimde püskürterek uygulayın. Daha sonra parmaklarınızla masaj yaparak tüm saç derisine nüfuz etmesini sağlayın.Bu işlemi hergün ya da gün aşırı olarak tekrarlayın.

Ürün içeriğinin etki gösterebilmesi açısından, uygulamayı takip eden 4-6 saat boyunca saçlar yıkanmamalıdır. Daha uzun sürelerde saçta kalmasının herhangi bir sakıncası yoktur. En etkili sonucu alabilmek için en az 3 ay düzenli olarak kullanmanız tavsiye edilir.

Saç deriniz üzerinde yara, yanık vb. sorunlar bulunuyorsa, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız veya sorunlu bölgeye uzak alanlara uygulamanız tavsiye edilir. Saç ve saç derisi dışında başka bir bölgeye uygulamayınız ve göze temas ettirmeyiniz.

HC Doping hangi saç sorunlarında etkilidir?

HC Doping; saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerde, saç kökü hücrelerini uyararak ve besleyip güçlendirerek dökülme sorununun giderilmesinde etkilidir.

Genetik kaynaklı dökülmelerde dökülmüş olan saçlar tekrar çıkar mı?

HC Doping; saç dökülmelerini önlemede ve mevcut durumun korunmasında etkili olduğu gibi, ölmemiş saç köklerini besleyerek tekrar tüy şeklinde çıkmalarına, zamanla bu tüylerin güçlenerek saç kılı haline gelmelerine de yardımcı olur. Ancak özellikle genetik kaynaklı dökülmelerde saç kökleri ölmüş ise, bu köklerinin yeniden canlanarak saç oluşumunu sağlaması hiçbir üründen beklenmemelidir.

Boyalı ve permalı saçlarda kullanılabilir mi?

Evet. Boyalı ve permalı saçlarda kullanımının hiçbir zararı yoktur.

HC Doping'i uyguladıktan sonra fön makinesiyle kurutabilir miyim?

İçeriğindeki bileşenlerin ısıyla birlikte buharlaşmaması ya da ısıdan dolayı bozulmaması için uygulamadan sonra en az 1 saat saçların saç kurutma makinesiyle kurutulmamasını tavsiye ederiz. Eğer mutlaka saç kurutma ya da fön ihtiyacınız var ise, HC Doping'i gece yatarken uygulamanız size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

HC Doping ile birlikte jöle, sprey, köpük vb. ürünler kullanılabilir mi?

HC Doping, kuru saça uygulandıktan sonra saç derisi tarafından tamamen emilinceye kadar (yaklaşık 1 saat) bu tür ürünleri saçınıza kullanmamanızı öneririz.