Kullananlar Ne Diyor?

Ürününüz için mucizevi demek zorundayım...
 Safiye Karabulut

Ürününüz için mucizevi demek zorundayım... 10 yıldır yılda 2 kez olmak üzere röfle yaptırıyordum. Ta ki sonunda strese de baglı olarak saclarımın ön ve yanlardan seyrekleştiğini fark edinceye kadar. Yaklaşık 1-2 yıl dogru urun aramak ıcın kendımı paraladım dıyebılırım... (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

Ürününüz için mucizevi demek zorundayım... 10 yıldır yılda 2 kez olmak üzere röfle yaptırıyordum. Ta ki sonunda strese de baglı olarak saclarımın ön ve yanlardan seyrekleştiğini fark edinceye kadar. Yaklaşık 1-2 yıl dogru urun aramak ıcın kendımı paraladım dıyebılırım. İçtenlıkle soyluyorum kullanmadığım urun denemedığım sey kalmamıstı. Ama gecıcı etkılerı oluyor saclarımın kalıtesını bır turlu arttıramıyordum. ınternette arastırma yaparken tamamen (kımsenın tavsiyesı olmadan) tesadüfi şekilde urununuzu görüp hadı bakalım bı de bunu deneyelım demek suretıyle:)(bu kadar vahımdım yanı kımseden duymamısım cesaretle alıyorum) aldım..... aldım... aldım... :))))) ve alacağım alacağım alacağım:))))) sonsuz sonsuz tesekkurler. Saclarım yumusak daha canlı kuruluk artık yok.. ve kucuk saclarım cıktı Allah'a emanet:) sizin vesilenızle tekrar tekrar teskkurler.. bu yorumu okuyup da birilerine vesile olursam ne mutlu bana. Bu urunu herkese taviseye ediyorum :)))))

Herkes saçına ne kullanıyorsun diye sormaya başladı.
 Dilek Kalem

Merhabalar, ben Sivas'ta yaşıyorum ve 33 yaşındayım. Kendime her konuda çok özen gösteririm. Özellikle saçlarıma... Ama maalesef saçlarım hem kuru hem ince telli hem dalgalı ve stres ve kansızlıktan çok fazla dökülmüş, hiç uzamaz, bakımı çok zor. Kestiririm bir hafta sonra kırılır, tiftik gibi durur. Bugüne dek birçok ürün denedim... (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

Merhabalar, ben Sivas'ta yaşıyorum ve 33 yaşındayım. Kendime her konuda çok özen gösteririm. Özellikle saçlarıma... Ama maalesef saçlarım hem kuru hem ince telli hem dalgalı ve stres ve kansızlıktan çok fazla dökülmüş, hiç uzamaz, bakımı çok zor. Kestiririm bir hafta sonra kırılır, tiftik gibi durur. Bugüne dek birçok ürün denedim. Neredeyse tüm pahalı ürünleri kullandım ama hiçbiri fayda etmedi, etti ise de kısmen istediğimi bulamadım. Son zamanlarda kendime yağlardan bir formül yaptım, ne kadar saça faydalı iğne yağ varsa hepsini kattım maske oluşturdum. Evet, onun kısmen faydası oldu. Dökülmesi durdu, biraz sağlıklı hale geldi ancak istediğim parlaklık canılılık yine oluşmadı. Bir iki ay önce ise bu ürünü bir sitede gezerken gördüm. Çok tereddüt ettim ancak iki ay sonra "dur alayım, denemekle bişey kaybetmem hem 10 çeşit yağ kullanıyorum bunun içinde 19 çeşit var, 100 TL - 200 TL verdiğim ürünler oldu bunuda deneyeceğim" dedim ve aldım. Kullanmaya başladım henüz çok yeni bir hafta oldu ama saçlarımda ki canlılığı yeniliği, ışıltıyı, gürlüğü herkes fark etti. Herkes saçına ne kullanıyorsun diye sormaya başladı. Hayatımda ilk defa insanlar bana saçına ne kullanıyorsun, ne kadar canlı güzel duruyor diyor ve ben de farkındayım saçlarımın daha parlak, daha canlı ve bakımlı durduğunun. Daha başka özel birşey de kullanmıyorum. (2-3 çeşit hatta her çıkan durulanmayan krem, jöle, briyantin, ne bulursam alıp kullanırdım) Hiçbirine gerek kalmadı. Bu arada ürün ile birlikte bir de sabun hediye geldi. Süper birşey... Saçlarım röfleli ve hayatta sabun süremem ama bu çok iyi geldi. Harika birşey. Şampuan gibi. Şimdi sadece iki kez sabunluyor, bir kez de şampuanından sürüp çıkıyorum hemen şekil alıyor ve nemli artık. Saçlarım uzamasına gelince, bakalım hele bir ay geçsin ona da yorum yaparım. Çok memnunum. Bir de saçlarım güzel olunca hem moralim iyi oluyor, hem kendimi çok iyi hissediyorum. Sevgili HC üreticileri gerçekten tek kelime ile mükemmel bir ürün hazırlamışsınız. Ben herşeyi takdir edip beğenmem ama bu ürüne hayran kaldım, sağolun. Sevgili bayanlar pahalı ürünlerle lütfen saçlarını daha fazla yıpratmasınlar her türlü ürünü deneyeceklerine sadece HC ürünleri kullansınlar. Hem uygun, paraları ceplerinde kalsın, hem de saçlarına sağlık gelsin, nefes alsın saçları. Şunu garanti verebilirim benim saçıma iyi gelen herkese iyi gelir. Her çeşit saça, her türlü saç dökülmesine gerçekten iyi gelecektir. Eminim ki bir iki kullanımda bu farklılıklar oldu düzenli kullanıldığında herhalde muhteşem saçalara sahip olacağım. İnşallah güzel de uzar. Herkese tavsiye ediyorum, edeceğim. Sevgili ERC üreticileri lütfen bu ürünü hızla yayın, herkes hatta tüm dünyadaki bayanlar DUYSUN, mahrum kalmasın ve siz ürününüzün kalitesini asla bozmayın. TEŞEKKÜRLER! BU ARADA UNUTTUM SABUNDAN İSTİYORUMMMMMMMM, SATILMIYORMUŞ AMA BEN İSTİYORUM LÜTFEN

Aldığınız para ananızın ak sütü gibi helal olsun....
 Saadet Atalık

Merhabalar... Saçlarıma ardarda yaptırdığım röfleler yüzünden saçımda oluşan sertlik ve dökülmelerden şikayetçi olarak gerek kozmetik,gerekse tıbbi olarak denemediğim şampuan ve serum setleri kalmadı..Ta ki internette HC nin reklamını görüp sipariş verene kadar.. . (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

Merhabalar... Saçlarıma ard arda yaptırdığım röfleler yüzünden saçımda oluşan sertlik ve dökülmelerden şikayetçi olarak gerek kozmetik, gerekse tıbbi olarak denemediğim şampuan ve serum setleri kalmadı. Ta ki internette HC'nin reklamını görüp sipariş verene kadar. Kullanmaya başlayalı henüz 15 gün olmasına rağmen saçlarımda en ufak bir sertlik ve dökülme kalmadı. Tavsiyemle 5 arkadaşım daha kullanmaya başladı. Complex ve şampuanın fiyatı ilk başka 'yine mi para harcayacam' dedirtti. Fakat şimdi söyleyecek tek bir cümlem var : 'Aldığınız para ananızın ak sütü gibi helal olsun. 'Emeklerinize saygılarımı, sizlere de kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Sanırım en büyük teşekkür etrafımızdakilere HC'yi tavsiye etmek, ben de onu yapıyorum. Herşey için teşekkür ederim..

Böylesine faydalı ve etkili bir ürün için teşekkür ediyorum.
 Özlem Alkış

Ürününüz ile geçen aylarda tanıştım, saçlarımda ki özellikle kepek diyeyim ama kepek değil bebeklerde olan konak tarzı kabuklanmadan kaynaklanan dökülmeler, cansızlık, zayıflık sıkıntısı yaşıyordum. Tesadüf eseri internette dolaşırken ürününüz ile tanıştım ve kullandım, ilke etapta şüphelerim vardı, kullandığım birçok ürün gibi bundan da fayda göremez isem diye ama yanıldığımı itiraf etmeliyim... (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

Ürününüz ile geçen aylarda tanıştım, saçlarımda ki özellikle kepek diyeyim ama kepek değil bebeklerde olan konak tarzı kabuklanmadan kaynaklanan dökülmeler, cansızlık, zayıflık sıkıntısı yaşıyordum. Tesadüf eseri internette dolaşırken ürününüz ile tanıştım ve kullandım, ilke etapta şüphelerim vardı, kullandığım birçok ürün gibi bundan da fayda göremez isem diye ama yanıldığımı itiraf etmeliyim. Ürününüzü ilk kullanmaya başladığım andan bu yana kullanma tavsiyelerine uydum hatta en az 2 saat denmesine rağmen 3-4 saat beklettiğim zamanlarım oldu zarar vermek yerine faydasını çok faydasını gördüm. Aynı zamanda rimeli de ekledim faydalı oldu. Sadece saçlarım değil bu ürünü kullanırken ellerimde ve tırnaklarımda bundan faydalandı ve tırnaklarımın zayıflığının gittiğini daha güçlü olduğunu fark ettim. Böylesine faydalı ve etkili bir ürün için teşekkür ediyorum.

Teşekkürler
 Melike Özden

Bir ay önce kullanmaya başladım tek kelimeyle harika sonuçlar aldım çok teşekkürler.

4 defa kullandım kepeği yok etti...
 Aslı Bostan

Saçlarımda son zamanlarda oldukça kepek vardı. Hiç bir ürün etki etmedi ta ki HC ile tanışıncaya kadar.İnternette bi araştırma yaptım ve bu ürünün saçıma iyi geliceğini düşündüm, çünkü tamamen bitkisel yağ ve özlerden oluşuyordu. 4 defa kullandım kepeği yok etti. (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

Saçlarımda son zamanlarda oldukça kepek vardı. Hiç bir ürün etki etmedi ta ki HC ile tanışıncaya kadar. İnternette bi araştırma yaptım ve bu ürünün saçıma iyi geliceğini düşündüm, çünkü tamamen bitkisel yağ ve özlerden oluşuyordu. 4 defa kullandım kepeği yok etti, ben şişe bittiği zaman saçımı sıklaştırıcağını da düşünüyorum. Ayrıca çok yumuşak ve parlak yapıyor. Yıkaması oldukça kolay, kokusu harika. Arkadaşlarıma tavsiye ettim. Buradan Erc Kozmetik'e teşekkür ediyorum...

Tüm Kullanıcı Yorumları (36)

TÜM SAÇ PROBLEMLERİNE KARŞI 6 FARKLI ETKİ

HC Complex; 6 farklı etkisi ve patentli formülü ile saç sağlığının korunmasına ve saç sorunlarının çözümüne yönelik hazırlanmış bir bakım ürünüdür. Saç için gerekli yağ ve nem dengesini sağlar. Saçları besleyerek güçlendiren aktif bileşenler sayesinde dökülmenin önlenmesine ve saç uzama hızının artmasına yardımcı olur. Kepeğin ve saç derisindeki kaşıntının giderilmesinde etkilidir. Yıpranmış saçları onarır, sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

Saç Uzama Hızında Artış

Saç Uzama Hızında Artış

İçerdiği bitki özleri, vitamin ve mineraller ile birlikte saçları kökten uca besleyerek, daha hızlı ve sağlıklı saç uzamasına yardımcı olur.
Dökülme Karşıtı Aktif Etki

Dökülme Karşıtı Aktif Etki

Saçları ve saç köklerini güçlendiren onarıcı aktif bileşenler sayesinde düzenli kullanımda dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.
Doğal ve Profesyonel Bakım

Doğal ve Profesyonel Bakım

HC Complex; kimyasal hiçbir madde içermez. Tümüyle doğal ve benzersiz formülü, profesyonel bir saç bakımı yaparak sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.
Yıpranmalara Karşı Tam Koruma

Yıpranmalara Karşı Tam Koruma

Boya, röfle gibi uygulamalara ve yanlış ürün kullanımı sonucu meydana gelen yıpranmalara karşı saçlarınızı onararak, güçlü bir koruma kalkanı oluşturur.
Kepek ve Saç Derisi Sorunlarında Etkin

Kepek ve Saç Derisi Sorunlarında Etkin

Saçın yağ ve nem dengesini düzenleyerek, gözle görülen kepeğin ve diğer saç derisi sorunlarının giderilmesinde olumlu etki gösterir.
Kolay Şekil Alan, Hacimli, Parlak Saçlar

Kolay Şekil Alan, Hacimli, Parlak Saçlar

Saçlarınızı elektriklenme, mat ve cansız görünüm, zor şekil alma gibi olumsuz özelliklerden kurtararak hacim ve parlaklık kazandırır.

Hızlı Uzayan Sağlıklı Saçların Tüm İhtiyacı Bu Şişede

HC Complex içerisinde, toz zerresi kadar bile kimyasal bulunmaz. Bunun yerine onlarca farklı çeşit bitkisel bileşen yer alır. Bu tabloda, HC Complex'in içerdiği sadece bazı bitki özleri ve bitkisel yağlar gösterilmektedir. Ek olarak HC Complex, saç için gerekli bir çok doğal vitamin ve mineral içermektedir.

Organik Zeytinyağı

Eski çağlardan beri Akdeniz kadınlarının güzellik formülü, diğer adıyla gençlik iksiri. A ve E vitaminleri ve antioksidanlar içerir.

Isırgan Otu

Saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Saç derisindeki kurumaya, tahrişe ve kepeğe karşı faydalıdır.

Sinameki

Batı Hint adaları ve Güney Amerika gibi sıcak iklimlerin saç uzama hızını artırdığı bilinen bitkisi.

Hint Yağı

Uzakdoğu'nun mucizevi dokunuşu yıpranmış saçları onarır. Köklere nüfuz ederek saç etrafında bir koruma kalkanı oluşturur.

Çörekotu Yağı

Etkileri ile bilim dünyasını hayrete düşüren saç dostu doğa mucizesi. Dökülmeye ve tüm saç problemlerine karşı etkilidir.

Kekik

Saça faydaları asırlardır bilinen bir akdeniz mucizesi. Saç dköklerini uyarır, dökülmeyi yavaşlatır.

Biberiye

Saç derisi metabolizmasını dengeler ve kan dolaşımını artırır. Bu sayede saç köklerini güçlendirir.

Papatya

Saçları canlandıran Papatya, antibakteriyel, anti-alerjik ve yara iyileştirici özellikleriyle bilinir.

Badem Yağı

E Vitamini ve proteinden zengin badem yağı, kuru saçlar için ideal oranda besleyici, koruyucu ve nemlendiricidir.

Susam Yağı

İçerdiği kalsiyum ve E Vitamini ile saçları besler ve güçlendirir. Dolgunluk kazandırır, saç kırılmalarını önler.

Jojoba Yağı

Saç derisi yağına yapısal olarak en yakın yağ olarak bilinir. Kırılmaları önler, canlı, yumuşak ve parlak bir görünüm kazanır.

Fındık Yağı

İçerdiğindeki elementler ile tabiatın saçlarınıza uzattığı yardım eli. Oleik asitten zengin fındık yağı saç derisini temizler ve hızlı uzamayı destekler.

Dulavratotu

Hızlı saç uzamasını, dökülmenin ve kepeğin önlenmesini sağlar. Saç derisini cilt hastalıklarına karşı korur ve güçlendirir.

Buğday Yağı

E vitamininden zengin buğday yağı, saç derisi üzerinde canlandırıcı ve nemlendirici etkiye sahiptir.. Yıpranmış saçları besler ve korur.

E VİTAMİNİ

Saçın nem dengesini düzenler, canlılık kazandırır. Dökülme, saç tellerinin kuruması ve saç altı derisi problemlerine karşı etkilidir.

B VİTAMİNİ

B vitamini, saç ve cildin altın koruyucusu olarak adlandırılır. Enerji üretimine yardımcı olarak hücre yaşlanmasını geciktirir.

B1 (Thiamine)

Kan dolaşımını artırır, saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç büyümesini hızlandırır, hacim kazandırır.

B2 (Riboflavin)

Saç köklerini uyarır ve derinin oksijen alımını kolaylaştırır. Kepek oluşumunu engeller.

B6 (Pyridoxine)

Eksikliği halinde saç telleri zayıflar ve kopar. Saç foliküllerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için gereklidir.

B12 (Cyanocobalamine)

Kadın tipi dökülmenin önlenmesinde etkilidir. Eksikliğinde dökülme ve gri saç rengi (depigmentasyon) görülür.

Olağan Saç Dökülmesi

Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde (parmak uçlarıyla masaj yaparak) uygulayın. En az 45 dakika boyunca saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. En etkili sonucun alınabilmesi için haftada en az 2 kez kullanılması tavsiye edilir.

Genetik Saç Dökülmesi

Hergün ya da günaşırı, sadece açıklık veya seyreklik bulunan bölgeye (az bir miktar) masaj yaparak uygulayın. Haftada 2 gün olmak kaydıyla da tüm saça uygulayıp 45 dakika ile 2 saat arasında bekletin ve sonrasında şampuanla yıkayın. Düzenli olarak ve ara vermeden kulladığınız taktirde saç dökülmeniz asgariye inecek ya da tamamen ortadan kalkacak, kökleri henüz ölmemiş olan saçlarınız tüy halinde çıkmaya başlayacak ve zamanla kalınlaşma sürecine girecektir. Ancak bu tip saç dökülmelerinde olumlu sonuçlar birkaç ay süren uygulama sonrası alınabilmektedir.

Kepek ve Diğer Saç Derisi Sorunları

Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. 45 dakika ile 2 saat arası saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kez tekrarlayın.

Genel Saç Bakımı

Boya, röfle v.b. işlemler sonucu yıpranan saçlarınızı onarmak ya da saç sağlığınızın sürekliliğini sağlamak amacıyla haftada 2 gün, önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. En az 1 saat bekleterek şampuanla yıkayın.

Hızlı Saç Uzaması

HC Complex'in, kesinlikle kuru saça uygulanması gerekir. HC Complex'i kullanmadan önce saçlarınızın temiz ya da kirli olması ise önemli değildir. Fakat; içeriğindeki etken maddelerin saçlarınıza tam olarak temas edebilmesi için, uygulama öncesi saçınızda jöle, sprey, köpük v.b. ürünlerin bulunmaması gerekir. HC Complex'i uyguladıktan ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu ürünleri kullanmanızda sakınca yoktur.

Güneş ve Denizin Zararlı Etkileri

Güneşin ve denizin etkilerinin yoğun hissedildiği plaj v.b. ortamlarda az bir miktar HC Complex'i saçlarınıza sürün. Bu uygulama saçlarınızı koruyacağı gibi, duş sonrasında parlaklık, yumuşaklık ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. Tatile çıkmadan önce çantanızda mutlaka bir şişe HC Complex bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Piyasada birçok saç uzatıcı bakım ürünü ve şampuan var. Neden HC Complex'i tercih etmeliyim?

HC Complex, patentli formülü ile 7 yıldır Türkiye'nin en popüler ve ilk saç uzatıcı bakım ürünüdür. Elbette kendi alanında lider tüm ürünler gibi sahteleri veya düşük kalitedeki muadilleri bulunmaktadır. Ne yazıkki, bu türden birçok ürün, firma bilgisi dahi bulunmayan internet sitelerinde olağanüstü vaadlerle satılıyor. Size tavsiyemiz, bir ünlünün ya da bir saç uzmanının adını marka adı olarak taklit eden, belli bir gün içerisinde belli santimetre saç uzaması vaadeden, doğaüstü etkileri varmışcasına tanıtım metinleri kullanan veya internet sitesinde firma adını ve iletişim bilgilerini paylaşmayan ürünlere rağbet etmemenizdir. Hiçbir saç bakım ürünü, birkaç hafta içerisinde 7-8 cm saç uzaması sağlayamaz. Kaldı ki; bu sahte ürünlerin birçoğu hiç saç uzaması sağlayamadığı gibi, saç dökülmelerine ve onarılması güç diğer saç problemlerine yol açmaktadır.

HC Complex Nasıl Üretilir?

Yüksek kalitedeki bitkisel yağlar, MSDS ürün güvenilirliği ve ISO kalite belgelerine sahip, sanayi tesislerine uzak laboratuvarımızda test edilir, el değmeden harmanlanır ve uzun süren bir ekstraksiyon işlemine tabi tutulur. Doğal vitamin ve mineral ilaveleri ile güçlendirilerek sağlıklı özel cam şişelere dolumu yine el değmeden gerçekleştirilir.

HC Complex’i saç bakım yağlarından ayıran özellikler nelerdir?

Sıradan saç bakım yağları, birtakım bitkisel yağların basitçe karışımından ibarettir. HC Complex ise, çeşitli bitkilerin türlü test ve ekstraksiyon işlemlerinden geçirilerek, laboratuvar ortamında vitamin ve minerallerle zenginleştirilmesinden elde edilen patentli bir içeriğe ve benzersiz bir üretim yöntemine sahiptir.

HC Complex hangi tip saçlarda kullanılır? Yağlı-kuru saç ayrımı var mı?

Her tür saç tipinde rahatlıkla kullanılabilir. Saçın yağlı ya da kuru olarak nitelendirilmesi saç telleri ile değil, saç derisi ile ilgili bir durumdur. Saç derisi, saçlarımız için özel bir yağ üretir. Bu yağın bazı kişilerde gerektiğinden fazla, bazılarında ise az olması durumunda, aşırı yağlı ya da kuru saç olarak isimlendirilen sorunlar meydana gelir. Bu sorunların çözümü, saç derisinin yağ üretimini dengelemek ile mümkün olabilmektedir. HC Complex, saçta bekletildiği süre boyunca saç derisinin yağ ve nem dengesini düzenleyerek etki gösterir.

Kuru saça mı, ıslak saça mı uygulanmalıdır? Saçımda, jöle, sprey, köpük v.b. ürünler varken kullanabilir miyim?

HC Complex'in, kesinlikle kuru saça uygulanması gerekir. HC Complex'i kullanmadan önce saçlarınızın temiz ya da kirli olması ise önemli değildir. Fakat; içeriğindeki etken maddelerin saçlarınıza tam olarak temas edebilmesi için, uygulama öncesi saçınızda jöle, sprey, köpük v.b. ürünlerin bulunmaması gerekir. HC Complex'i uyguladıktan ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu ürünleri kullanmanızda sakınca yoktur.

Saçlarımda boya veya röfle varken kullanmam sakıncalı mı?

Aksine; HC Complex kullanmanız, saçlarınızın çeşitli kimsayal maddelerden ve şekillendirici işlemlerden dolayı bozulan yapısını onaracaktır. HC Complex, saçlı derinin ve saç tellerinin nem-yağ dengesini düzenleyerek saçlarınızda oluşan kuruma, saç tellerinin gerilmesi ve yıpranması gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırmanızı sağlar.

HC Complex sadece kadınlara özgü bir ürün müdür?

HC Complex unisex bir üründür. Hem kadınlar, hem erkekler rahatlıkla kullanabilir.

HC Complex'i gece uygulayıp, sabah yıkasam olur mu?

İçeriğindeki bitki özlerine aşırı hassasiyeti olmayan kişilerde saçta 2 saatten fazla beklemesinin hiçbir mahsuru yoktur. Ürün kutusu içerisinde bulunan bone yardımıyla bu şekilde bir uygulamayı hiçbir rahatsızlık duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

HC Complex'in yan etkileri var mıdır?

HC Complex; tamamen bitkisel ve doğal içeriği sayesinde güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Her bitkisel üründe olduğu gibi, içeriğindeki bitki özlerine (ısırgan otu, biberiye vs.) aşırı hassasiyeti olan kişilerde saç derisinde bir miktar kızarıklık veya kaşıntı yapması doğaldır. Geçici olan bu durumda, kullanım sıklığını ve saçta bekletme süresini azaltmanız sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır.