ETKİSİ KANITLANMIŞ SAF AKTİF BİLEŞENLERLE:

CİLT LEKELERİNDE SADECE 3 HAFTADA AZALMA

Daha genç, pürüzsüz ve aydınlık bir cilt görünümü elde etmek, ancak ciltteki koyu lekelerin görünümünü azaltarak mümkün olabilir. HC Pigment Control Krem, ciltteki yaşlılık lekelerini gideren ve renk eşitsizliğinin oluşumunu önleyen, etkileri klinik olarak ispatlanmış aydınlatıcı ve leke karşıtı doğal ve benzersiz aktif hammaddeler ile formüle edilmiştir.

CİLT LEKELERİ ARTIK SORUN OLMAKTAN ÇIKIYOR
HC Pigment-Control'ün cilt lekelerine karşı hızlı ve güçlü etkisi, Kuzey Kanada Bozkırları'na özgü bir tarla bitkisi olan Rumeks'ten (Tyrostat™), tabiatın yeniden canlandırma mucizesi olan Yeniden Diriliş Bitkisi'ne kadar birçok doğal ve saf aktif bileşene dayalıdır. Tüm bu aktif bileşenlerin, lekeler ve cilt yaşlanması üzerindeki etkileri in-vivo testler ve klinik laboratuvar çalışmalarıyla kanıtlanmıştır.

KİMLER KULLANMALI?
Tüm cilt tiplerinde, leke problemlerini giderme ve önlemede, cilt tonu eşitsizliğinde, cilt aydınlatmasında, nem ihtiyacı olan ciltlerde güvenle kullanılabilir.

TYROSTAT™

Kuzey Kanada Bozkırları'na özgü bir tarla bitkisi olan Rumeks’ten (Kuzukulağı) özel yöntemlerle elde edilmiş bitkisel bir ekstrakt. Düşük konsantrasyonlarda bile melanin sentezini baskılayarak cilt lekeleri üzerini azalttığı kanıtlanmış, doğal bir aktif bileşen.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


YENİDEN DİRİLİŞ BİTKİSİ

Kuraklık bölgelerinde yıllarca herhangi bir metabolik faaliyet gözlemlenmezken, ilk yağmur düşüşünde canlanarak çiçek açan olağanüstü bir bitki ve bu bitkinin dirilme tesisi olarak adlandırılan en önemli bileşeni Glycoin® natural.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


BELİDES™

Özenle seçilmiş organik papatya çiçeklerinden ultrafiltrasyon yoluyla elde edilen, melanogenezde yer alan farklı hücresel yolları doğrudan etkileyerek çillerin ve lekelerin giderilmesini sağlayan, tabiatın cildinize bir armağanı.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


DAYMOIST CLR™

Bitki kökenli aktiflerden (hidrolize mısır nişastası ve pancar ekstraktı) oluşan benzersiz bir kompleks. Cildin üst katmanlarındaki doğal nemlendirme faktörlerinin (NMF) konsantrasyonunu artırıcı etkisiyle, anında ve uzun süreli nemlendirme.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


HYALURONIC ACID

Su tutma ve cildi nemlendirme özelliği sayesinde cildi esnek ve pürüzsüz tutmayı destekleyen, doğanın en güçlü su mıknatısı. Doku onarımını hızlandıran etkisiyle cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı, genç cilt görünümünün anahtarı.


VITAMIN C

Melanin sentezini baskılayarak aydınlık bir cilt görünümü sağlayan leke düşmanı güzellik vitamini. Antioksidan üretimini artıran ve okside olmuş proteinleri etkisiz hale getiren, bu sayede cilt tonunun eşitlenmesini destekleyen organik bir aktif.

Nasıl Kullanılır?
Kullanım öncesi uygun ürünlerle cilt temizliğini yapınız. Yeterli miktarda ürünü ince bir tabaka halinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, ürün tamamen emilinceye kadar hassas masaj yaparak uygulayınız.

Kullanım Süresi
Önleyici bakım uygulamalarının belirli yaş sonrası sürekli olarak devam ettirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, cildinize uygun ürünü önerilen sıklıkta ve düzenli kullanmanız önerilir. Bununla birlikte, herhangi bir cilt bakım ürününden gözle görülür etki beklenebilmesi için, hücre yenileme süreci ve ölü hücrelerin atılımı dikkate alındığında en az 56 günlük bir kullanım gerçekleşmelidir.

Kullanım Sıklığı
Leke karşıtı ürün olarak tek başına kullanıldığı durumlarda günde 2 kez (sabah ve akşam) uygulanması tavsiye edilir.

TYROSTAT™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

Gönüllüler üzerinde yapılan testte, günde 2 defa %3 Tyrostat™ içeren krem 6 hafta boyunca kullanılmış, sonuç olarak; Tyrostat™’ın 3. hafta sondundayken bile cilt rengini açarak yaşlanma lekelerini azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Yapılan kıyaslamalı bir diğer testte ise, diğer bilinen aktif maddelerle Tyrostat’ın tirozinazı baskılama etkisi değerlendirilmiştir. Sonuç olarak Tyrostat'ın daha düşük oranda kullanımında bile diğer aktif maddelere göre çok daha etkili olduğu gözlemlenmiştir.


YENİDEN DİRİLİŞ BİTKİSİ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

45 yaş ve üzeri 20 sağlıklı kadın üzerinde yapılan in-vivo çalışmada cildin bir bölümüne %1 Glycoin® natural içeren solüsyon, diğer bölümüne içermeyen baz solüsyon uygulanmış ve 28 gün sonunda sonuçlar karşılaştırılmıştır. Klinik çalışma sonucunda, Glycoin® natural uygulanan bölümlerde cilt neminde, elastikiyetinde ve pürüzsüzlüğünde artış açıkça gözlemlenmiştir.


BELİDES™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

In-vivo çalışmada, 19-39 yaş arası gönüllülerde Belides içeren ve içermeyen (placebo) solüsyonlar 4 hafta boyunca günde iki defa uygulanmıştır. Sonuçlar placebo ile karşılaştırılmış ve Beslides uygulanan ciltlerde 14. günde bile aydınlanma etkisi gözlenmiştir. In-vitro bir çalışmada ise, Belides™ ile önbekletim sonrası melanoma hücrelerindeki endojen tirozinaz ekspresyonunda azalma gözlenmiştir. Tirozinaz aktivitesi, aktif madde çıkarıldıktan sonra ölçümlenmiş ve sonuçlar karşılaştırılmıştır. Ayrıca melanin formasyonunu azaltıcı etkisi Arbutin ile karşılaştırılmış ve gözle görülür oranda daha iyi sonuçlar elde edildiği klinik olarak kanıtlanmıştır.


DAYMOIST CLR™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

20 gönüllü denek üzerinde farklı konsantrasyonlarda (%1, %3, %5) yapılan nemlendirme etkisiyle ilgili çalışmada, farklı zamanlardaki değerleri placeboya karşı klinik olarak ölçümlenmiştir. 1 saat ve 24 saat sonunda yapılan karşılaştırmalarda Day Moist'in, Stratum Corneum’daki doğal nemlendirme faktörlerine olan %430'a varan katkıları açıkça gözlemlenmiştir. In-vivo test sonuçları, konfokal raman mikro-spektroskopisi kullanılarak cilt kapasitesinin analizi yoluyla elde edilmiştir.