YENİDEN DİRİLİŞ BİTKİSİ ile:

TABİATIN YENİDEN CANLANDIRMA GÜCÜ

Yeniden Diriliş Bitkisi (Resurrection Plant): Kimi zaman yüzyıl sürebilen kuraklık boyunca ıssız çölün ortasındaki kuru otlardan oluşan bir öbek görünümündeyken, ilk yağmur düşüşünde ve birkaç saat içerisinde kök salıp çiçek açabilen tabiatın olağanüstü bir mucizesi. Bu inanılması güç biyolojik faaliyetin dirilme tesisi olarak adlandırılan en önemli bileşeni Glycoin® natural, HC yaşlanma ve kırışıklık karşıtı cilt bakım serisi ürünlerinde...

YAŞLANMA BELİRTİLERİNE KARŞI ETKİSİ KANITLANMIŞ İÇERİK
HC Age Defense Krem, cildi en yaygın yaşlanma belirtilerine karşı korur ve zamanın ciltteki yıpratıcı etkisini görünür şekilde azaltır. Cildin parlaklığını, sıkılığını ve esnekliğini artırırken uzun süren nemlendirme sağlamayı ve cilt bariyerini güçlendirmeyi destekler. Kırışıklık karşıtı ve yenileyici peptidler, antioksidanlar, vitaminler ve bitki özleri ile formüle edilmiştir.

KİMLER KULLANMALI?
Olgun veya genç tüm cilt tiplerinde, yaşlanma ve kırışıklık belirtilerini önleme ve gidermede, nem ihtiyacı olan ciltlerde güvenle kullanılabilir.

ARGIRELINE

Argireline, yapılan in-vivo ve in-vitro testlerde, yüzdeki mevcut kırışıklıkları azalttığı ve yenilerinin oluşmasını engellediği (15 günde %17, 30 günde %27 azalma) kanıtlanmış, botoksun doğal alternatifi olarak adlandırılan yeni nesil bir peptid.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


YENİDEN DİRİLİŞ BİTKİSİ

Kuraklık bölgelerinde yıllarca herhangi bir metabolik faaliyet gözlemlenmezken, ilk yağmur düşüşünde canlanarak çiçek açan olağanüstü bir bitki ve bu bitkinin dirilme tesisi olarak adlandırılan en önemli bileşeni Glycoin® natural.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


RIBOXYL™

Biyoteknoloji yöntemiyle mısır tohumundan elde edilen saf bir doğal D-riboz. Yeni ATP üretimine yardımcı olarak ve cildin hücresel solunumu artırarak yaşlanma belirtilerine ve kırışıklıklara karşı cildi koruyan doğal bir enerji verici.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


MATRIXYL™ 3000

Kırışıklık karşıtı birçok aktif maddenin aksine, uzun vadeli ve kalıcı tedavi sunan, kozmetik sektörünün en önemli etkinliği olan In‐Cosmetics'de "Son 25 Yılın En Yenilikçi Ürünü" ödülünü kazanmış, 7 farklı botanik peptidten oluşan bir kompleks.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


DAYMOIST CLR™

Bitki kökenli aktiflerden (hidrolize mısır nişastası ve pancar ekstraktı) oluşan benzersiz bir kompleks. Cildin üst katmanlarındaki doğal nemlendirme faktörlerinin (NMF) konsantrasyonunu artırıcı etkisiyle, anında ve uzun süreli nemlendirme.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


SUNCAT DE™

Yeni nesil fosfolipit teknolojisi ile güneşe karşı UVA düzeyinde bile tam spektrumlu koruma sağlayan üstün nitelikli bir aktif bileşen. Homojen olarak dağılabilen yapısı sayesinde cilt yüzeyinde eşit koruma gerçekleştiren yenilikçi bir teknoloji.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


HYALURONIC ACID

Su tutma ve cildi nemlendirme özelliği sayesinde cildi esnek ve pürüzsüz tutmayı destekleyen, doğanın en güçlü su mıknatısı. Doku onarımını hızlandıran etkisiyle cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı, genç cilt görünümünün anahtarı.


VITAMIN C & E

Çevresel etkenlerle savaşarak cildin gençleşmesine, melanin sentezini baskılayarak aydınlık bir cilt görünümüne yardımcı olan C Vitamini. Kolajen üretimini artırıcı ve bağ dokusunu güçlendirici etkisiyle daha sıkı bir cilt görünümünü destekleyen E Vitamini.

Nasıl Kullanılır?
Kullanım öncesi uygun ürünlerle cilt temizliğini yapınız. Yeterli miktarda ürünü ince bir tabaka halinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, ürün tamamen emilinceye kadar hassas masaj yaparak uygulayınız.

Kullanım Süresi
Önleyici bakım uygulamalarının belirli yaş sonrası sürekli olarak devam ettirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, cildinize uygun ürünü önerilen sıklıkta ve düzenli kullanmanız önerilir. Bununla birlikte, herhangi bir cilt bakım ürününden gözle görülür etki beklenebilmesi için, hücre yenileme süreci ve ölü hücrelerin atılımı dikkate alındığında en az 56 günlük bir kullanım gerçekleşmelidir.

Kullanım Sıklığı
Yaşlanma karşıtı ürün olarak tek başına kullanıldığı durumlarda günde 2 kez (sabah ve akşam) uygulanması tavsiye edilir.

ARGIRELINE ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

Günde iki defa uygulanan %10'luk Argireline solüsyonunun etkisini ölçmek için 0, 15 ve 30. günlerde yapılan topografik cilt analizlerinde göz çevresinden alınan silikon kalıplar konfokal lazer tarama mikroskopisi (KLM) ile incelenmiş ve uygulamanın kırışıklığı 15 günde %17, 30 günde %27 azalttığı gözlemlenmiştir. Bir diğer çalışmada ise %5 Argireline içeren ve içermeyen solüsyonlar, sağlıklı bireyler üzerinde denenmiş, 28 gün sonunda Argireline kullanımında kırışıklık görünümünde %16 - %32 arası azalma gözlenmiştir. In-vivo çalışmalar, kadınlar üzerinde göz çevresinde ve günde 2 kez uygulanarak gerçekleştirilmiştir.


YENİDEN DİRİLİŞ BİTKİSİ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

45 yaş ve üzeri 20 sağlıklı kadın üzerinde yapılan in-vivo çalışmada cildin bir bölümüne %1 Glycoin® natural içeren solüsyon, diğer bölümüne içermeyen baz solüsyon uygulanmış ve 28 gün sonunda sonuçlar karşılaştırılmıştır. Klinik çalışma sonucunda, Glycoin® natural uygulanan bölümlerde cilt neminde, elastikiyetinde ve pürüzsüzlüğünde artış açıkça gözlemlenmiştir.


MATRIXYL™ 3000 ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

In-vivo çalışmalar, SLEB yoğunluğunu ölçerek Matrixyl™ 3000'in pozitif etkilerini ortaya çıkarmıştır. Ayrıca, papiller dermisin konfokal lazer tarama mikroskopisi (KLM) ile analizi, Matrixyl™ 3000'in lif parçalanmasını azaltmaya yardımcı olduğunu ve özellikle papiller dermal lif ağın yeniden yapılandırılmasını desteklediğini göstermiştir. 39 ile 79 yaş arası 23 gönüllüden oluşan 2 panelde, 2 ay boyunca, günde 2 defa, yüzün yarısında %3 Matrixyl™ 3000 içeren solüsyon, diğer yarısında placebo (baz solüsyon) denenmiş ve Matrixyl™ 3000 uygulanan bölgede kırışıklıklarda % 45 azalma etkisi klinik olarak gözlemlenmiştir.


RIBOXYL™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

45-65 yaş arası 21 kadında, 28 gün boyunca, günde 2 kez 0.5% Riboxyl™ içeren krem kullanılmıştır. 14. günde kırışıklıklarda azalma ve ciltte yumuşaklık gözlenmiş, 28 gün sonunda ürün etkisi maksimum düzeye ulaşmıştır. Farklı bir in-vivo çalışmada ise 28 Günlük uygulama sonrası DTM ölçümleri cilt esnekliğinde %12.3 iyileşme göstermiş, gönüllülerin onayladığı sonuçlara göre ise cildin gözle görülür şekilde daha sıkı, daha parlak ve daha canlı olduğu belirlenmiştir.


DAYMOIST CLR™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

20 gönüllü denek üzerinde farklı konsantrasyonlarda (%1, %3, %5) yapılan nemlendirme etkisiyle ilgili çalışmada, farklı zamanlardaki değerleri placeboya karşı klinik olarak ölçümlenmiştir. 1 saat ve 24 saat sonunda yapılan karşılaştırmalarda Day Moist'in, Stratum Corneum’daki doğal nemlendirme faktörlerine olan %430'a varan katkıları açıkça gözlemlenmiştir. In-vivo test sonuçları, konfokal raman mikro-spektroskopisi kullanılarak cilt kapasitesinin analizi yoluyla elde edilmiştir.


SUNCAT DE™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

SunCat DE™, nano moleküler boyutta olmadığından cilt yüzeyinde film tabakası oluşturarak UVA, UVB ve UVC'ye karşı koruma sağlar. Bu niteliği yapılan birden çok in-vivo ve in-vitro test ile gösterilmiş, SunCat DE™'nin diğer koruyucu aktif bileşenlerle karşılaştırmalı etkinlik ve laboratuvar testlerinde UVA düzeyinde bile güneşe karşı %100'e varan oranlarda koruma sağladığı kanıtlanmıştır.