GENÇLİK IŞILTISINI YENİDEN KAZANMAK İÇİN:

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ YAŞLANMA SÜRECİNİ HEDEF ALIN

HC Eye Renewal Cream, yoğun yapılandırıcı etkisi ile göz çevresinin sıkılaşmasını destekler. Göz altında oluşan torbaları, koyu halkaları, ince çizgileri ve kırışıklık görünümünü önlemeye yardımcı olur. EyePro 3x, Argireline, Ceramide 3, Natural Glycoin (Yeniden Diriliş Bitkisi) ve Ribose gibi güçlü aktiflerle formüle edilmiştir.

NASIL ÇALIŞIR?
HC Eye Renewal Krem, bitki özlerinden oluşan aktif kompleksler ve doğal bileşenler sayesinde, göz altında oluşan yağ birikimini hücresel düzeyde minimize eder ve göz altı şişliğini azaltır. Oksijenleyici aktif kompleksler sayesinde, göz çevresindeki mikro sirkülasyonu artırarak, göz altında oluşmuş koyu görünümün giderilmesine yardımcı olur. HC Eye Renewal'ın içeriğinde yer alan tüm ana bileşenlerin etkileri, in-vivo ve in-vitro testlerle klinik olarak kanıtlanmıştır.

KİMLER KULLANMALI?
Göz çevresi bakımında, göz çevresini yaşlanma belirtilerine karşı korumada, göz altı torbalarını ve morluklarını gidermede, göz çevresi kırışıklıklarında ve kaz ayaklarında güvenle kullanılabilir.

ARGIRELINE

Argireline, yapılan in-vivo ve in-vitro testlerde, yüzdeki mevcut kırışıklıkları azalttığı ve yenilerinin oluşmasını engellediği (15 günde %17, 30 günde %27 azalma) kanıtlanmış, botoksun doğal alternatifi olarak adlandırılan yeni nesil bir peptid.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


YENİDEN DİRİLİŞ BİTKİSİ

Kuraklık bölgelerinde yıllarca herhangi bir metabolik faaliyet gözlemlenmezken, ilk yağmur düşüşünde canlanarak çiçek açan olağanüstü bir bitki ve bu bitkinin dirilme tesisi olarak adlandırılan en önemli bileşeni Glycoin® natural.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


EYEPRO 3X™

Göz çevresindeki yaşlanma sürecini hedef alan doğal ve en etkili kompleks. Betain, pentilen glikol, Saccharomyces cerevisiae özü ve snoudon rosea kökü (rhodiola rosea) özünden elde edilmiş bitkisel ve benzersiz bir aktif hammadde.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


RIBOXYL™

Biyoteknoloji yöntemiyle mısır tohumundan elde edilen saf bir doğal D-riboz. Yeni ATP üretimine yardımcı olarak ve cildin hücresel solunumu artırarak yaşlanma belirtilerine ve kırışıklıklara karşı cildi koruyan doğal bir enerji verici.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


DAYMOIST CLR™

Bitki kökenli aktiflerden (hidrolize mısır nişastası ve pancar ekstraktı) oluşan benzersiz bir kompleks. Cildin üst katmanlarındaki doğal nemlendirme faktörlerinin (NMF) konsantrasyonunu artırıcı etkisiyle, anında ve uzun süreli nemlendirme.
KLİNİK TEST SONUÇLARI


CERAMIDE 3

Vücudun doğal bileşenleriyle özdeş, benzersiz bir güzellik molekülü. Doğal su tutma bariyerini takviye ederek, cildin yaşlanmasını önlemeye, ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı, düşük konsantrasyonlarda bile etkili bir aktif bileşen.
KLİNİK TEST SONUÇLARI

Nasıl Kullanılır?
Az miktar ürünü göz altı bölgesine ve kaz ayaklarına uygulayın. İçten dışa doğru dairesel hareketlerle ve nazikçe masaj yaparak kremin tümüyle emilmesini sağlayın. Göz kapaklarınıza uygulamaktan kaçının.

Kullanım Süresi
Önleyici bakım uygulamalarının belirli yaş sonrası sürekli olarak devam ettirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, cildinize uygun ürünü önerilen sıklıkta ve düzenli kullanmanız önerilir. Bununla birlikte, herhangi bir cilt bakım ürününden gözle görülür etki beklenebilmesi için, hücre yenileme süreci ve ölü hücrelerin atılımı dikkate alındığında en az 56 günlük bir kullanım gerçekleşmelidir.

Kullanım Sıklığı
Göz çevresi bakım ürünü olarak tek başına kullanıldığı durumlarda günde 2 kez (sabah ve akşam) uygulanması tavsiye edilir.

ARGIRELINE ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

Günde iki defa uygulanan %10'luk Argireline solüsyonunun etkisini ölçmek için 0, 15 ve 30. günlerde yapılan topografik cilt analizlerinde göz çevresinden alınan silikon kalıplar konfokal lazer tarama mikroskopisi (KLM) ile incelenmiş ve uygulamanın kırışıklığı 15 günde %17, 30 günde %27 azalttığı gözlemlenmiştir. Bir diğer çalışmada ise %5 Argireline içeren ve içermeyen solüsyonlar, sağlıklı bireyler üzerinde denenmiş, 28 gün sonunda Argireline kullanımında kırışıklık görünümünde %16 - %32 arası azalma gözlenmiştir. In-vivo çalışmalar, kadınlar üzerinde göz çevresinde ve günde 2 kez uygulanarak gerçekleştirilmiştir.


YENİDEN DİRİLİŞ BİTKİSİ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

45 yaş ve üzeri 20 sağlıklı kadın üzerinde yapılan in-vivo çalışmada cildin bir bölümüne %1 Glycoin® natural içeren solüsyon, diğer bölümüne içermeyen baz solüsyon uygulanmış ve 28 gün sonunda sonuçlar karşılaştırılmıştır. Klinik çalışma sonucunda, Glycoin® natural uygulanan bölümlerde cilt neminde, elastikiyetinde ve pürüzsüzlüğünde artış açıkça gözlemlenmiştir.


EYEPRO 3X™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

EyePro 3X etkilerini belirlemek için temel bir kreme %5 konsantrasyonda eklenerek göz altı şişliklerini azaltma etkinliği test edilmiştir. 4 haftalık çalışma, 17 bayan (göz altı şişlik sorunu yaşayan) üzerinde günde 2 kez göz çevresine uygulanarak yapılmıştır. Sonuç olarak; panelistlerin %82'inde nemlendirmede atış, %76'sında iyileşme ve cilt yumuşaklığı, %60'ında göz altı sarkmalarının azalması ve cilt parlaklığı kaydedilmiştir.


RIBOXYL™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

45-65 yaş arası 21 kadında, 28 gün boyunca, günde 2 kez 0.5% Riboxyl™ içeren krem kullanılmıştır. 14. günde kırışıklıklarda azalma ve ciltte yumuşaklık gözlenmiş, 28 gün sonunda ürün etkisi maksimum düzeye ulaşmıştır. Farklı bir in-vivo çalışmada ise 28 Günlük uygulama sonrası DTM ölçümleri cilt esnekliğinde %12.3 iyileşme göstermiş, gönüllülerin onayladığı sonuçlara göre ise cildin gözle görülür şekilde daha sıkı, daha parlak ve daha canlı olduğu belirlenmiştir.


DAYMOIST CLR™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

20 gönüllü denek üzerinde farklı konsantrasyonlarda (%1, %3, %5) yapılan nemlendirme etkisiyle ilgili çalışmada, farklı zamanlardaki değerleri placeboya karşı klinik olarak ölçümlenmiştir. 1 saat ve 24 saat sonunda yapılan karşılaştırmalarda Day Moist'in, Stratum Corneum’daki doğal nemlendirme faktörlerine olan %430'a varan katkıları açıkça gözlemlenmiştir. In-vivo test sonuçları, konfokal raman mikro-spektroskopisi kullanılarak cilt kapasitesinin analizi yoluyla elde edilmiştir.


CERAMIDE 3™ ETKİNLİK TEST SONUÇLARI

Lipid bariyeri üzerindeki onarım etkisini ölçmek için, 20-41 yaş arası 15 kadında, 2 saat süresince Sodyum Dodesil Sülfata maruz kalmış ve tahriş olmuş ciltte 14 gün boyunca bir kısmında %0.2 Seramid 3, diğer kısmında baz solüsyon uygulanmış ve sonuçlar karşılaştırılmıştır. Klinik sonuçlara göre, Seramid 3 uygulamasının su kaybını önemli ölçüde düşürdüğü gözlemlenmiştir. Bir başka in-vivo çalışmada ise Serdamid 3, kırışıklık v.b. hasar parametresi (Ra) ile cilt yapısı parametresi (Rz) bakımından incelenmiş ve %0.2 konsantrasyonda, baz solüsyona göre yüksek pozitif etki saptanmıştır.